10 Ocak 2022

Petek Tesisat Temizliği

ile admin

Petek Tesisat Temizliği

Petek Tesisat temizliği işlemleri , zaman içerisinde kalorifer tesısatında , petek ve radyatörlerde tortu kireç pislik vb… sebeplerden tıkanıklıklar oluşmaktadır. Bu tıkanıklıklar kombinin düzgün çalışmamasına, arıza vermesine ve hatta kombinin bozulmasına sebep olabilir. Tesisattaki tortular peteklerin radyatörlerin kanallarında tıkanıklık yapabilir buda peteğin radyatörün bir kısmının ısınmasına bir kısmının ısınmamasına veya peteklerin hiç ısınmamasına kadar sebep olabilir.

Tesisat kirli ise, tesisatın ilk yapıldığı zamankine göre alınan ısıda azalmalara sebep olmaktadır. Kombi derecesi yükseltildiği halde eskisi gibi ısınama ve Doğalgaz faturalarının yükselmesine sebep olmaktadır. Bu sebeplerden Petek tesisat temizligi işlemini her müşterimize yaptırmasını tavsiye ediyoruz. için

Petek Tesisat Temizliği kaç yılda bir yaptırılması uygundur? 

Aslında burda tam net süre belli olmamakla birlikte tesisattan tesisata değişebilir . Bizim tavsiyemiz peteklerde ve kombide eski ısıyı almamaya başlandığında tesisat temizliği yaptırmakta fayda var. Ortalama bu süre her 2-3 yılda bir yapılmasını önerilmektedir.

Tesisat temizligi işlemi , tesisat temizlik cihazı (makinesi) , tesısat temizlik sıvısı kullanılarak yapılmaktadır. Burda önemli olan tesısat temizligi yapacak ustaların işlerinde ehil olması gerekir. Tesısat temizlik sıvısı tesisatta bırakılmamalı, tesisat iyice durulanmalıdır. Aksi takdirde tesısat temizlik sıvısı , tesısatta kalırsa zamanla tortulaşabilir peteklerde eski ısınmanın alınmamasına sebep olabilir ayrıca ve tesisatta tıkanıklık olaşacağından kombiye zarar verebilir.

Tesısat temizlik makinesi ile yapılmayan temizliklerin pek bir faydası olmaz tesisattaki tortular kireçler temizlenmez.

Kombi Dükkanı firmamız deneyimli kadrosuyla Tesısat Temizligi işlemlerini Profesyonel bir şekilde yapmaktadır. Bu hizmetimiz sadece İstanbul içinde geçerlidir . Etrafı kirletmeden tesisatın bir noktasından tesisat temizlik cihazını bağlayarak işlemi yapmaktadır. Özellikle Kombi Değişimi yapan müşterilerimize tesısat temizligi işlemini yaptırmalarını öneriyoruz. Eski tesısatta yeni kombiye zarar gelmemesi için Kombi Değişimlerinde mutlaka tesısat temizligi yaptırınız.