10 Ocak 2022

Kombi Değişimi

ile admin

Kombi Değişimi

Kombi değişimi yani kombinin yenilenmesi işlemi nedir ? nasıl yapılır ? ücretleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Kullanıcılar kombileri eskidi ise sorunlu çalışıyorsa veya bozulduysa kombilerini değiştirmek isterler. Kombi güzel ısıtma yapmadığında , sıcak suyu iyi vermediğinde veya doğalgaz faturasının yüksek gelmesi gibi durumlar söz konusu olduğunda kullanıcılar kombilerini yenileme ihtiyacı duyarlar.

Kombi Yenileme Kampanyası

Kombi performansını beğenmiyorsanız kombi ile ilgili memnuniyetsizliğiniz varsa kombi yenileme için bize danışabilirsiniz. Evinize en uygun kombi seçimini profesyonel kadromuzla en uygun fiyatla yapalım. Kombi Değişimi işlemlerinde, Eski kombinizi alıyoruz Yeni kombinizi En Uygun Fiyatlara Montaj ediyoruz. Kapıda Ödeme * İgdaş Yetkili Firma * Güvenilir Hizmet .  Bize telefon veya WhatsApp Danışma hattımızdan ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizden Fiyat Almadan karar vermeyin.!

WhatsApp : 0549 720 47 52 

İletişim Tel: 0212 535 00 53

Kombi Değişimi Yenileme

Kombi Değişimi nasıl yapılır ? Kombi Yenileme ve Kombi Değişimi işlemlerini aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde anlattık.

Kombi Değişimi Nedir ?

Kombi Değişimi işlemi mevcuttaki kombinin sökülüp yerine daha verimli kombinin montajlanması işlemidir. Genellikle Eski kombi ile takılacak kombi bağlantıları birbirine uymaz. Kombi altındaki kalorifer tesisatı ve su tesisatları yeni kombinin ölçülerine göre ayarlamaları yapılır. Montaj yapılacak kombi yoğuşmalı kombi ise kombinin baca eğimi ve yoğuşma gider hattı bağlantılarının da ayarlamaları yapılması gerekir.

Kombi Yenileme Nasıl Yapılır ?

Kombinin yenilemesi işlemi Gaz kuruluşundan sertifikalı firmalar tarafından yapılır. Kombi değişimi işleminde öncelikle gaz kuruluşundan onay alınır bu işlemi sadece yetkili firma yapabilir. Onay alınabilmesi için eski kombinin ve yeni kombinin yeri, markası, gücü ve müşteri bilgileri gaz kuruluşuna bildirmek gerekir. Kombi değişimi onayı genellikle başvuru yapıldığı gün içinde çıkar. Onay alındıktan sonra kombi değişimi yapım işi ile ilgili müşteri ile randevulaşıp işleme başlanır. Eski kombinin sökülüp yeni kombinin takılması Ortalama 2-3 saat sürebilmektedir. Yeni kombi takıldıktan sonra kombinin servisi çağrılır . Kombi servisi kombinin garantisini onaylar ilk çalıştırma işlemini yapar kombinin genel ayarlarını yaparak kombi yenileme işlemi tamamlanmış olur.

Kombi Değişimi Fiyatı Ne Kadardır ?

Kombi değişimi fiyatları kombinin yerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kombi Değişimi fiyatı için kombinin yerini görerek yani keşif yaparak verilebilir veya kombinin yeri ile ilgili bir kaç resim ve kısa video whatsapp hattımıza gönderilerek net fiyat verilebilir.

Kombi Değişimi Fiyatları Etkileyen Faktörler

Kombi Baca Uzunluğu

Kombi satın alındığında kombi kutusu ve kombi bacası birlikte verilir. Kombi bacası standart 75 cm civarındadır. Kombi montajında kendi bacası yeterli kalmazsa ek ilave bacalar kullanılması gerekebilir. Kullanılan ek bacalar kombi değişimi fiyatlarını etkiler.

Yoğuşma Gider Hattı

Yoğuşmalı kombilerde eski tip hermetik kombilere göre montajda farklılık olarak yoğuşma gider hattı yapmak gerekir. Bazı evlerde yoğuşma gider hattı kombinin bulunduğu yere çok uzak olabilmektedir. Bu durumlarda kombi değişimi fiyatlarını değiştirecektir.

Hermetik Kombi – Yoğuşmalı Kombi Değişimi 

Eski kombi hermetik kombi yeni takılacak kombi yoğuşmalı kombi ise süreç şu şekilde ilerler;  Firmamız tarafından igdaş a kombi değişimi onayı almak için başvuru yapılır genelde aynı gün içinde İgdaş tarafından onay belgesi alınmaktadır. Daha sonra müşterimizle programlaşarak kombi değişimi / yenileme işlemi için gün belirlenir. Anlaştığımız günde kombi montajı değişimi işlemleri yapılır. Ortalama 2 -3 saat te montaj yapılır. İgdaştan onay belgesini müşterimize teslim edilir. Kombi servisi çağrılarak süreç tamamlanır. Yoğuşmalı kombinin devreye alınması işlemi kombi servisinin yoğunluğuna göre aynı gün veya ertesi gün olur.

Bacalı Kombi – Yoğuşmalı Kombi Değişimi 

Bacalı Kombi yerine yoğuşmalı kombi montajı yapılması gereken durumlarda öncelikle yapılacak işin belirlenmesi için dairede keşif yapmak yerini görmek gerekir. Bu değişim işleminde kombi aynı yerinde kalabilir , kombinin yerinin değişmesi gerekebilir, doğalgaz tesisatında değişiklikler gerekebilir vb.. bir çok farklı durumla karşılaşılabilir. Bu sebepten yapılacak işlem belirlendikten sonra öncelikle doğalgaz tesisatı tadilat projesi çizilir. İgdaştan proje onayı alındıktan sonra proje göre kombi montajı , doğalgaz tadilat işlemleri yapılır. Daha sonra yapılan işlemin kontrolü için İgdaştan randevu alınarak yerinde sızdırmazlık testleri ve proje kontrolü yapılarak İgdaş Onayı alınır. Kombi Servisi çağrılarak kombi çalıştırılması, garanti onayı kombinin devreye alınması sağlanarak süreç tamamlanır. Bu işlem ortalama 7 gün sürebilmektedir.

Eski Kombiden Daha Güçlü Kombi Seçilirse Değişim

Yeni Alınan Kombi Eski Kombiye Göre Daha Güçlü Bir Kombi Seçilirse Süreç şu şekilde İlerler ; Yeni kombi gücü mevcuttaki eski kombinin gücünden Daha Yüksek kapasiteli seçilirse yine bacalı kombi değişimindeki gibi tadilat projesi çizmek gerekecektir. Mesela kullanıcı mevcut kombisi 24 kw gücünde fakat ısınma sorunu yaşıyor veya başka bir sebeple tercih edilen kombi 35 kw  gücünde ise bu durumda Doğalgaz Projesi Tadilatı gerekecektir. Yukarıdaki prosedürlerin aynıları uygulanması gerekecektir.

Firmamız; Eca, Demirdöküm, Vaillant, Airfel, Bosch, Viessmann, Buderus, Baymak, Protherm markalarının çok uygun fiyatlarla satışını ve montajını yapmaktadır.