10 Ocak 2022

Kalorifer Tesisatı

ile admin

Kalorifer Tesisatı Fiyatları Ne kadardır?  

Kalorifer tesisatı fiyatları dairenin büyüklüğüne, tesisatın yapılacağı sisteme göre (mobil sistem mi , yerden ısıtma mı , plastik pprc sistem mi ? ) , kullanılacak petek metrajına ve kombi modeline göre farklılık göstermektedir. Genel olarak Full Kalorifer Tesisatı Fiyatları; doğalgaz tesisatı, kombi, petek bunların borulama işlemleri ve montajları dahil olarak ortalama 12.000 TL’yi bulabilir. Net fiyat verebilmek için daireye keşif yapmak gerekecektir.

İstanbul İçi Ücretsiz keşif ile uygun fiyatlarımızdan yararlanmak için bize ulaşın.

İletişim : 0212 535 00 53

WhatsApp : 0549 720 47 52 

Kalorifer tesisatı ve doğalgaz tesisatı yaptırırken en uygun fiyata tesisatı yaptırmak, en ekonomik tesisatı yaptırdığınız anlamına gelmeyebilir. Kaliteli işçilik, kaliteli malzeme, projeye uygun tesisatın yapılması gibi konular fiyattan ziyade üzerinde durulması gereken önemli kriterlerdir. Tesisatın kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme ile yapılması ileride tesisatta meydana gelebilecek arıza olasılığını azaltacak, daha verimli ısınma ve faturaların düşük gelmesini sağlayacaktır.

Kalorifer Tesisatı yaptırılırken firma seçiminde uzmanlaşmış yetkili firmaları tercih etmek gerekir. Kombinin yerinin seçimi neresi olmalı ? Odalara ne kadar, kaç metre radyatör konulmalı ? Tesisatın geçişi nereden yapılmalı ? gibi soruların cevaplanması, seçimlerin doğru yapılması gerekir. Tercih edilen firma; yapılan tesisatta ileride oluşabilecek sorunlar için garanti ve servis hizmetini sağlayabilmelidir. Bu sebepten dolayı kalorifer tesisatı teklifi alırken en düşük fiyatı veren firmadan ziyade kaliteli malzeme, kaliteli işçilik, evin verimli ısınmasını sağlayacak şekilde tesisatı yapabilecek firmayı seçmek çok daha doğru olacaktır.

kalorifer tesisatı

Kalorifer Tesisatı Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Kalorifer tesisatı kombi den veya kazandan radyatörlere tesisatın çekilmesi anlamına gelse de piyasada kalorifer tesisatı denildiği zaman kombi , doğalgaz tesisatı, doğalgaz projesi, igdaş gaz açma işlemleri, kalorifer tesisatı ve peteklerden oluşan bütün işlemlerin toplamı anlaşılmaktadır. Kalorifer Tesisatı yaptırmayı düşünen müşterilerimize kalorifer tesisatı kaç çeşittir ? özellikleri nelerdir ? Hangi Tesisatı Yaptırmak Avantajlıdır? Tesisatların Birbirine göre Avantajları ve dezavantajları nelerdir ? bilgi vermeye çalışacağız.

Kalorifer Tesisatı Çeşitleri Nelerdir ?

  • Normal Plastik Boru ( PPRC ) kullanılarak Yapılan Kalorifer Tesisatı

Piyasa en çok yapılan kalorifer tesisatı çeşididir. Kombi den peteklere plastik boru (pprc boru) ile sıva altından veya sıva üstünden tesisatın çekilmesi ile yapılan kalorifer tesisatıdır. Bu tesisatta dikkat edilmesi gereken en önemli konu çok dönüşlü dirsekli yapılmaması gerekir ve borular arasında plastik kaynaklar düzgün yapılmalıdır. Dikkat edilmese kaynak hatalarından su kaçağı olabilir, ek parçaların kaynakları normalinden çok ısıtılırsa plastik boru çapında daralma oluşabilmektedir. Bu durum sonucu peteklerde ısınmama problemi, doğalgaz faturasının yüksek gelmesi gibi sorunlara yol açabilir.

pprc boru kalorifer tesisatı

  • Mobil Tesisat (Px Kılıfılı Boru ) Kalorifer Tesisatı

Mobil tesisat ; kombiden her bir peteğe ayrı hat çekilerek yapılan tesisat tipidir.  Bu sebepten dolayı şap olmayan inşaat halindeki yerlerde tercih edilir. Dirsek kullanılmaması ve her peteğe ayrı hat çekilmesi sebebi ile ısınmama sorunu yaşanmaz ve doğalgaz faturası düşük gelir.

mobil sistem kalorifer tesisatı

Normal Plastik ( PPRC ) Boru ile yapılan Kalorifer Tesisatı mı? Yoksa Px Mobil Boru ile Yapılan Kalorifer Tesisatı mı Avantajlıdır?

PX Mobil sistem Boru kalınlığı PPRC boruya göre daha incedir delinmesi ve deforme olması daha kolaydır. Px boru delinmesi veya deforme olması halinde tamiratı olmaz kombi ile petek arasındaki hat tamamen değiştirilmesi gerekir. Bu sebepten boru üstüne şap atılırken çok dikkat edilmeli kılıf içindeki borunun sıkışmaması sağlanmalıdır. PPRC boru tamiratı ise boru nereden delinmiş ise su kaçağının olduğu yer kesilir ek parça kaynatılarak lokal olarak tamirat yapılabilir.

Mobil boru dirseksiz tek parça olduğu için kayıplar çok azdır . Bu yüzden daha iyi ısınma sağlanır. Doğalgaz faturası PPRC Normal Plastik borulu sisteme göre daha az gelmesini sağlar.

Mobil boru her peteğe ayrı ayrı hat çekileceği için; inşaat halinde dairelerde boş dairelerde ancak işlem yapılabilir. Sadece sıva altından yapılabilen sistemdir. Eğer zeminde şap varsa her petek için ayrı ayrı boru kanalı açılması gerekir. PPRC normal plastik boru sisteminde ise tek hat üzerinde dağılım yapılacağından şap olan oturulan dairelerde tesisatın yapılması daha kolaydır. PPRC normal plastik boru Sıva altından da yapılabilir sıva üstünden de yapılabilir.

PX Mobil sistemde boru harici malzemeler daha pahalıdır. Teissatın radyatörlere bağlantısının yapılabilmesi için Kollektör, px radyatör vanası, bakır çubuk, by pass kollektör gibi montaj ekipmanları kullanmak gerekir. PPRC normal plastik boruda ise sadece radyatör vanası kullanılarak petek montajı yapılabilir.

  • Yerden Isıtma Sistemi

Yerden ısıtma ısıtma sisteminde şap atılmadan beton zemine tesisat döşenir. Sonrasında şap atılır. Yani bu sistemde de inşaat halinde yapılabilecek sistemlerdir. Oturulan dairelerde yapılabilmesi için zemindeki şapın tamamen kazınması gerekecektir. Konfor olarak çok iyidir. Isı dağılımı en iyi bu sistemde olur. Bu sistemde dikkat edilmesi gereken en önemli durum şapın uygun malzemeden ve kalın atılmamasıdır. Aksi takdirde ısı geçişi az olabileceğinden ısınamama ve çok fatura ödeme söz konusu olabilir. Kombi seçiminde ise genleşme tankı yüksek kapasiteli cihazların seçilmesi yerden ısıtma kanallarının hepsinde yeterli sıcak suyun dolaşmasını sağlayacaktır.

yerden ısıtma kalorifer tesisatı

kalorifer tesisatı

   kombidukkani-com-logo-son21-300x86Kombi Dükkanı firmamız igdaştan yetkili firmadır. Yetki Numaramız 7004340 . Bu sayede igdaş proje ve gaz açma işlemlerini çok kısa sürede yapmaktadır. Profesyonel kadro kaliteli malzeme ve uygun fiyat anlayışıyla müşterilerimize en iyi  hizmeti vermek için çalışıyoruz.  İstanbul un her bölgesine hizmet veren firmamız ücretsiz olarak keşif imkanı ile evinize gelip , deneyimli personelimiz incelemesi sonucu sizin için en uygun tesisatın yapılmasını sağlıyoruz.

0212 535 00 53  – 0549 720 47 52 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Doğalgaz tesisatı, Kombi tesisatı, soba tesisatı, kombi montajı, kombi değişimi, şofben tesisatı ile ilgili aklınıza takılan soruları görüş ve önerilerinizi bize müşteri defteri bölümünden yazın elimizden geldiği kadarıyla cevaplamaya çalışalım.