Kalorifer Tesisatı

Kalorifer Tesisatı Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Kalorifer tesisatı kombi den veya kazandan peteklere tesisatın çekilmesi anlamına gelse de piyasada kalorifer tesisatı denildiği zaman kombi ,  doğalgaz tesisatı, doğalgaz projesi, igdaş gaz açma işlemleri, kalorifer tesisatı ve peteklerden oluşan bütün işlemlerin toplamı anlaşılmaktadır. Kalorifer Tesisatı yaptırmayı düşünen müşterilerimize kalorifer tesisatı kaç çeşittir ? kalorifer tesisatı fiyatları ile ilgili ortalama ne kadardır ? bilgi vermeye çalışacağız.

İstanbul İçi Ücretsiz keşif ile uygun fiyatlarımızdan yararlanmak için bize ulaşın.

İletişim : 0212 535 00 53

WhatsApp : 0549 720 47 52 

kalorifer tesisatı

Kalorifer Tesisatı Çeşitleri Nelerdir ?

 • Normal Plastik Boru ( PPRC ) kullanılarak Yapılan Kalorifer Tesisatı

Piyasa en çok yapılan kalorifer tesisatı çeşitidir. Kombi den peteklere plastik boru ile sıva altından veya sıva üstünden tesisatın çekilmesi ile yapılan kalorifer tesisatıdır. Bu tesisatta dikkat edilmesi gereken en önemli konu çok dönüşlü dirsekli yapılmaması gerekir ve borular arasında plastik kaynaklar düzgün yapılmalıdır. Aksi takdirde peteklerde ısınmama sorunu olabilir ayrıca bu durum doğalgaz faturasını da arttırabilir.

pprc boru kalorifer tesisatı

 • Mobil Tesisat (Px Kılıfılı Boru ) Kalorifer Tesisatı

Mobil tesisat ; kombiden her bir peteğe ayrı hat çekilerek yapılan tesisat tipidir.  Bu sebepten şap olmayan inşaat halindeki yerlerde tercih edilir. Dirsek kullanılmaması ve her peteğe ayrı hat çekilmesi sebebi ile ısınmama sorunu yaşanmaz ve doğalgaz faturası düşük gelir.

mobil sistem kalorifer tesisatı

Normal Plastik ( PPRC ) Boru ile yapılan Kalorifer Tesisatı mı? Yoksa Px Mobil Boru ile Yapılan Kalorifer Tesisatı mı Avantajlıdır?

PX Mobil sistem Boru kalınlığı PPRC boruya göre daha incedir delinmesi ve deforme olması daha kolaydır. Px boru delinmesi veya deforme olması halinde tamiratı olmaz kombi ile petek arasındaki hat tamamen değiştirilmesi gerekir. Bu sebepten boru üstüne şap atılırken çok dikkat edilmeli kılıf içindeki borunun sıkışmaması sağlanmalıdır. PPRC boru tamiratı ise boru nereden delinmiş ise su kaçağının olduğu yer kesilir ek parça kaynatılarak lokal olarak tamirat yapılabilir.

Mobil boru dirseksiz tek parça olduğu için kayıplar çok azdır . Bu yüzden daha iyi ısınma sağlanır. Doğalgaz faturası PPRC Normal Plastik borulu sisteme göre daha az gelmesini sağlar.

Mobil boru her peteğe ayrı ayrı hat çekileceği için; inşaat halinde dairelerde boş dairelerde ancak işlem yapılabilir. Sadece sıva altından yapılabilen sistemdir. Eğer zeminde şap varsa her petek için ayrı ayrı boru kanalı açılması gerekir. PPRC normal plastik boru sisteminde ise tek hat üzerinde dağılım yapılacağından şap olan oturulan dairelerde tesisatın yapılması daha kolaydır. PPRC normal plastik boru Sıva altından da yapılabilir sıva üstünden de yapılabilir.

PX Mobil sistemde boru harici malzemeler daha pahalıdır. Teissatın radyatörlere bağlantısının yapılabilmesi için Kollektör, px radyatör vanası, bakır çubuk, by pass kollektör gibi montaj ekipmanları kullanmak gerekir. PPRC normal plastik boruda ise sadece radyatör vanası kullanılarak petek montajı yapılabilir.

 • Yerden Isıtma Sistemi

Yerden ısıtma ısıtma sisteminde şap atılmadan beton zemine tesisat döşenir. Sonrasında şap atılır. Yani bu sistemde de inşaat halinde yapılabilecek sistemlerdir. Oturulan dairelerde yapılabilmesi için zemindeki şapın tamamen kazınması gerekecektir. Konfor olarak çok iyidir. Isı dağılımı en iyi bu sistemde olur. Bu sistemde dikkat edilmesi gereken en önemli durum şapın uygun malzemeden ve kalın atılmamasıdır. Aksi takdirde ısı geçişi az olabileceğinden ısınamama ve çok fatura ödeme söz konusu olabilir. Kombi seçiminde ise genleşme tankı yüksek kapasiteli cihazların seçilmesi yerden ısıtma kanallarının hepsinde yeterli sıcak suyun dolaşmasını sağlayacaktır.

yerden ısıtma kalorifer tesisatı

Kalorifer Tesisatı Fiyatları

Kalorifer tesisat fiyatları dairenin büyüklüğüne, tesisatın yapılacağı sisteme göre (mobil sistem mi , yerden ısıtma mı , pprc sistem mi ? ) , kullanılacak petek metrajına ve kombi modeline göre farklılık göstermektedir. genel olarak tesisat fiyatları, doğalgaz tesisatı fiyatları, kombi, petek ve bunların montajları dahil olarak ortalama 8000TL ile 9000TL arasında bir fiyat çıkmaktadır. Net fiyat için mutlaka dairenize keşif yapmak gerekecektir.

kalorifer tesisatıKalorifer tesisatı, doğalgaz tesisati yaptırırken en uygun fiyata tesisatı yaptırmak, en ekonomik tesisatı yaptırdığınız anlamına gelmeyebilir. Kaliteli işçilik, kaliteli malzeme, dogalgaz tesisatinın projesinin en uygun şekilde yapılması gibi konular tesisatı yaptırırken doğalgaz tesisatının fiyatının yanında üzerinde durulması gereken en az fiyat kadar önemli etkenlerdir. Bu sebepten doğalgaz tesisatı fiyatının yanında doğalgaz tesisatını yaptırdığınız firmada çok önemlidir. Doğalgaz tesisatının Kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme ile yapılması ileride tesisatta meydana gelebilecek arıza olasılığını azaltacaktır. Bir diğer konuda tesisatı yaptırdığınız firmanın servis gücüdür, tesisatta bir problem olduğunda tesisatı yapan firma kısa zamanda müdahale edebilecek mi? bu tür aksaklıklarda yaptığı tesisatın arkasında duruyor mu? bu konular oldukça önemlidir.

   kombidukkani-com-logo-son21-300x86Kombi Dükkanı firmamız igdaştan yetkili firmadır. Yetki Numaramız 7004340 . Bu sayede igdaş proje ve gaz açma işlemlerini çok kısa sürede yapmaktadır. Profesyonel kadro kaliteli malzeme ve uygun fiyat anlayışıyla müşterilerimize en iyi  hizmeti vermek için çalışıyoruz.  İstanbul un her bölgesine hizmet veren firmamız ücretsiz olarak keşif imkanı ile evinize gelip , deneyimli personelimiz incelemesi sonucu sizin için en uygun tesisatın yapılmasını sağlıyoruz.

0212 535 00 53  – 0549 720 47 52 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Doğalgaz tesisatı, kalorifer tesisatı, soba tesisatı, kombi montajı, kombi değişimi, şofben tesisatı ile ilgili aklınıza takılan soruları görüş ve önerilerinizi bize müşteri defteri bölümünden yazın elimizden geldiği kadarıyla cevaplamaya çalışalım.

Bu yazı Doğalgaz Tesisatı Yazılar, Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kalorifer Tesisatı için 23 cevap

 1. Geri izleme: Doğalgazda Tasarruf | Yoğuşmalı Kombi Kaç Derecede Kullanılmalı?Doğalgaz Tesisatı | Doğalgaz Projesi Fiyatları & İgdaş Yetkili Firma

 2. Emine cüre der ki:

  Toplam 125 m kare dublwks alt kat 1 arti bir mutfak üst kat 2 oda banyo yerden ısıtma sistemiyle nekadara malolur petekli döşwmwyle arada nekadar fark olur

  • admin der ki:

   Merhaba
   yerden ısıtma sisteminin yapılması inşaat halinde iken kolay olur. zemine şap atılmış dairelerde yerden ısıtma sistemi yapmak zordur. tüm zemindeki şapın kazınması gerekebilir. veya mevcut zemin üstüne ilave bir şap atılarak kot farkı ortaya çıkabilir. Yerinde görülerek ancak karar verilir.
   Normal kalorifer tesisatı petekli olarak yapılırsa 125 m2 dubleks daire için ortalama 7-8 metre radyatör kullanılması gerekebilir. Doğalgaz tesisatı, kalorifer tesisatı, kombi montajı, doğalgaz projesi ve gaz açma işlemleri Kombi hariç olarak 6500tl – 7000tl arası çıkabilir. Tesisatın gidişatına göre bakmak koşulu ile 24 kw güçte kombi yeterli olacağını düşünüyorum.
   kombi fiyatları için aşağıdaki linkten güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz
   https://www.kombidukkani.com/kombi

 3. admin der ki:

  Merhaba
  50 m2 daire için 4 metre radyatör yeterli olur. Yapılacak işlemler ; kalorifer tesisatı, doğalgaz tesisatı, kombi montajı , doğalgaz projesi, radyatör montajıdır. Kombi hariç olarak ortalama 4500tl – 5000tl. 20kw ve 24kw güçte kombi yeterlidir.
  Saygılar

  • Dilek der ki:

   Merhaba ortalama 50m2 evim için kombi ve petek döşeme istiyorum ortalama fiyat bilgisi alabilir miyim?

 4. admin der ki:

  Merhaba
  100m2 daire için Petek kalorifer tesisatı mevcut ise kombi montajı ve radyatör montajı yapılacak, doğalgaz tesisatı ve doğalgaz tesisatı projesi çizilecek

  kombi hariç 5 metre radytatör kullanılarak 4000tl – 4500tl civarı fiyat çıkabilir. güncel kombi fiyatları için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz
  https://www.kombidukkani.com/kombi
  saygılar

  • Halil der ki:

   Merhaba.benim 2 arti 1 evim var.100 metre kare.toplam ne kadar doğal gaz maliyeti çıkar ev içi tesisat döşenmiş.petek kombi borular vesair

 5. Salih köktatar der ki:

  Evim 75 m2 1+1doğalgaz kapıda mutfağa ve kombine boru döşenecek 4mpetek ne ye mal olur

 6. Cem bayraktar der ki:

  Merhaba ,
  Süpürgelik üstüne konulacak kablo kanalları içerisinden PE-X boru ile mobil sistem
  yapmanın sakıncası olur mu. ısınırken ve soğurken ses yapar mı.
  Teşekkürler.

  • admin der ki:

   Merhaba
   süpürgelikten pe-x boru ile kalorifer tesisatı yapmak zor olur. tek parça pe-x boru ile dönüş yapmak çok zor. duvar kenarlarındaki dönüşlerde ve kolon dönüşlerinde sorun olacaktır.
   saygılarımızla

 7. Sinan OĞURLU der ki:

  Merhaba 75 M2 2+1 gecekondu için fiyat alabilirmiyim herşey dahil

  • admin der ki:

   Merhaba
   Gecekondu ev doğalgaz fiyatı verebilmek için doğalgaz kutusunun evinizi ne kadar uzaklıkta olduğunu bilmek gerekir. Dış hat yani kolon tesisatı fiyatı ancak bu şekilde verilebilir. 75 m2 Daire içi doğalgaz tesisatı, petek montajı, kalorifer tesisatı, kombi montajı ve doğalgaz projesi işlemleri ortalama kombi hariç 4500tl civarı fiyat çıkar.
   Saygılar

 8. serkan bostanci der ki:

  merhaba 75 metre kare evimiz var.dogalgaz kapıya kadar geldi.Tesisati yerden döşersek ne kadara mal olur.simdiden teseķurler

  • admin der ki:

   Merhaba
   75 m2 daire için 4 metre radyatör yeterli olur. Ortalama şap altı tesisat yapılarak yani sıva altı yerden kalorifer tesisatı yapılarak kombi hariç olarak 4500tl -4750tl gibi bir fiyat çıkar. Kombi olarak 20kw ve 24kw kombi gücü yeterli olur. Aşağıda kombi fiyatları için linki tıklayabilirsiniz
   https://www.kombidukkani.com/kombi

 9. Fatma AKtkcı der ki:

  Merhaba, 8 adet radyatör var evimde, borular duvar da ve ben yerden döşetmek istiyorum, yer tahta döşeli, tahta üzerine parke düşündüm, fiyat ne tutar acaba

  • admin der ki:

   Merhabalar
   Bu tür işlemlerde alttaki tahtanının kesilip boruların aşağıya alınması gerekir. Mevcut borular kullanılarak kalorifer tesisatı yapılması işlemi ortalama 2000tl civarı bir ücretle yapılabilir. Keşif yapılarak net fiyat verilebilir. Ücretsiz keşif için aşağıdaki linkten bize ulaşabilirsiniz
   https://www.kombidukkani.com/hakkimizda
   Saygılar

 10. ali boz der ki:

  120 metre daireye sifirdan hersey malzemesi dahil tesisat kombi hersey dahil kucreti ne olur

 11. Ömer Ersoy der ki:

  Selamün aleyküm. Bizim evin petekleri döşenmiş halde ilçeye yeni doğalgaz döşenecek petekleri döşenmiş bir ev geri kalan doğalgaz bağlantıları için daire fiyatı ne kadardır.

  • admin der ki:

   Selamlar
   Anladığım kadarı ile radytörleriniz mevcut tesisatı çekilmiş daire içi doğalgaz tesisatı çekilecek kombi montajı yapılacak ve projelendirilmesi yapılacak. İstanbul içi firmamıza yakın yerlerde kombi hariç olacak doğalgaz tesisatı ve doğalgaz projesi gaz açma işlemleri ortalama 1750tl den yapılabilmektedir. Kombi montajı ücreti 300tl dir.
   Buna ek olarak bina içi (apartman içi ) doğalgaz tesisatı her daire için bir ücret düşer. Yani doğalgaz kutusundan bina içinde her dairenin kapısına kadar doğalgaz tesisatının getirilmesi işlemidir. bu işlem ortalama binadaki daire sayısına da bağlı olmakla beraber daire başı 500tl – 750 tl olabilmektedir. Bu fiyatlar bölgesel fark etmektedir. Yeni doğalgaz gelen yerde yüksek fiyatlar olabilmektedir. Benim tavsiyem bölgenizdeki gaz kuruluşundan yetkili sertifikalı firmalardan fiyat almanızdır.
   Güncel kombi fiyatlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
   https://www.kombidukkani.com/kombi
   saygılarımızla

 12. Yasemin der ki:

  Merhabalar 3 kat 50şer metrekareden toplam 150metrekare. Odalar girişte açık mutfak orta katta 2oda 1banyo ve üst katta 1oda tripleks evimiz için proje tesisat petek ve kombi fiyatlandırma alabilirmiyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir