10 Ocak 2022

Kombi Değişimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

ile admin

Kombi Değişimi Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Kombi değişimi fiyatları ; İstanbul İçi firmamıza Yakın bölgelerde Eski kombi alınarak İgdaş Onayı ve Montaj işlemlerini anahtar teslimi olarak çok uygun fiyatlardan yapıyoruz. Kombi Değişimi ve kombi yenileme işlemlerinde fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Kombi değişimi ücretini net belirleyebilmek için bize Whatsapp hattımızdan Kombi Yeri ile ilgili bir kaç fotoğraf veya kısa bir video çekip göndermeniz yeterli olacaktır. Bu fotoğraf veya video da kombinin baca kısmı, kombinin tesisata bağlantı kısmı ve yoğuşma gider hattının bağlanacağı yerleri (mutfak lavabosu, balkon gideri, yağmur oluğu veya pimaşı vb… ) çekmeniz yeterlidir.

Kombi Montajı Kampanyası

En İyi Kombi Fiyatları Ve En Uygun Kombi Montajı Fiyatları için bize ulaşın. Kombi Yenileme işleminizi Profesyonel şekilde yapalım. 

WhatsApp : 0549 720 47 52

İletişim Tel : 0212 535 00 53 

Kombiniz mi bozuldu ? Kombi yenileme işlemleri çok uygun fiyatlarla profesyonel ve kısa sürede Kombi Dükkanında!

Bizden fiyat almadan karar vermeyin…

Kombi Dükkanı Firmamız Demirdöküm, ECA, Bosch, Vaillant, Airfel, Buderus ve Viessmann Kombilerin Satış ve Montaj Bayisidir. İgdaş Yetkili firmayız. Yetki numaramız 7004340 tır. Kombi Montaj ve Kombi Değişimi işlemlerinde yetkiliyiz.

Kombi Değişimi Fiyatları etkileyen faktörler nelerdir? 

Öncelikle kombinin yoğuşma gider hattının uzunluğu ve yapım zorluğu fiyatı etkileyebilir. Bazı evlerde yoğuşma gideri çekilebilecek bir yer bulunmayabilir. Çok uzun gider hattı çekilmesi ve hatta sıfırdan pimaş hattı bile çekilmesi gerekebilmektedir. Bu durumda fiyat verilebilmesi için ya yerinde keşif yapılacak ya da gider hattının nasıl yapılacağı ile ilgili whatsapp hattımıza kombinin yeri ile ilgili bir kaç fotoğraf veya kısa video gönderilerek fiyat verilebilir.

Bir diğer kombi değişimi fiyatları etkileyebilecek durum ilave ek kombi baca uzatması kullanılması durumudur. Üretici firmalar ortalama kombi ile beraberinde 60 cm – 75 cm orjinal kombi bacası vermektedir. Kombinin çalışabilmesi için, kombi bacasının açık havaya çıkışının sağlanması gerekir. kombi ile beraberinde verilen baca yeterli kalmazsa ek baca kullanılması gerekecektir. Buda kombi değişimi fiyatını etkileyecektir. Kombi ilave baca uzatması fiyatları markadan markaya değişmektedir. Ortalama olarak fiyat verilecek olursa ek ilave 50cm orjinal baca uzatması 150tl, 100cm baca uzatası 200tl , 90 derece ilave baca dirseği 200tl dir.

Kombi Montajı işleminde Kombiye gelen kalorifer tesisatı plastik harici ise örneğin bakır tesisat veya demir tesisat ise kombi değişim ücretinde ilave olacaktır. Bakır tesisatlarda montaj yapılabilmesi için bakırdan plastiğe dönüştürülmesi için bakır rekorlar kullanılması gerekir Bu da ortalama 100tl – 150 tl ilave ücreti etkileyecektir.

Kombi yanında şalter olmalıdır. Üretici firmalar kombinin yanında 2 – 6 amper şalteri artık zorunlu istiyorlar . eskiden kombi elektriği şalter veya direk prize ve fişe takılarak da onay veriliyordu. Eğer kombinin yanında şalter yoksa bir elektrikçiye şalter taktırılması gerekecektir.