10 Ocak 2022

Kombi Montajı

ile admin

Kombi Montajı Nedir ?

Kombi Montajı, kombinin kalorifer tesisatı, sıcak su / soğuk su tesisatı ve doğalgaz tesisatına bağlantılarının yapılması işlemidir. Montaj işleminde malzeme olarak vana, flitre, doğalgaz flexi ve plastik rekorlar kullanılır.

Kombi Montaj Fiyatları

Montaj Fiyatları, Kombinin bulunduğu yere göre farklılık gösterebilmektedir. Fiyat verebilmek için kombinin bulunduğu yerde keşif yapmak gerekir veya daha hızlı fiyat için kombi yeri ilgili bir kaç fotoğraf ve kısa bir video yeterli olabilmektedir. WhatsApp hattımıza kombinin bulunduğu yer ile ilgili resimler gönderilirse size en uygun kombi montajı fiyatları verebiliriz.

İstanbul içi Kombi Dükkanı firmamız Çok uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. En Uygun Kombi Fiyatları ile Montaj hizmeti için bize ulaşın.

İletişim : 0212 535 00 53

WhatsApp : 0549 720 47 52

En Uygun Kombiler – Profesyonel Ekip – İgdaş Yetkili Firma – Güvenilir Hizmet

Bizden fiyat almadan karar vermeyin… 

Güncel Kombi Fiyatları İçin Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. Eca, Demirdöküm, Buderus, Bosch, Vaillant, Airfel, Protherm Marka Yoğuşmalı kombiler 

https://www.kombidukkani.com/kombi

Kombi Montajı

Kombi Montajı Ne Kadar Sürer ?

İşlemi süresi kombinin yerine göre değişmekle beraber ortalama 1-2 saat sürebilmektedir. Süreyi etkileyen bazı durumlar şöyledir;

  • Yoğuşmalı Kombilerde yoğuşma gider hattının yapılması ve uzunluğu
  • Kombi Baca montajı, baca deliği açık değilse açılması, kombi bacası uzunsa ek bacaların montaj edilmesi
  • Kombi altındaki tesisatın bakır, demir olması gibi durumlar kombi montaj süresini uzatabilmektedir.

Kombi Montajı Nasıl Yapılır ?

Kombi montajı aşağıdaki sıraya göre yapılmaktadır.

  1. Kombi kutusundan çıkan askı konsolu ile duvara montaj edilir.
  2. Kombi altındaki sıcak su ve kalorifer tesisatı bağlantı işlemleri yapılır.
  3. Doğalgaz gaz flexi bağlantısı yapılır.
  4. Kombi Baca Bağlantısı yapılır.
  5. Yoğuşmalı Kombilerde yoğuşma gider hattı bağlantısı yapılır.

Kombi Montajı Nasıl yapılır hakkındaki videomuz aşağıdaki gibidir.

Kombi Montajını Kim Yapar ?

Kombiler gazla çalışan cihazlar olduğu için gaz kuruluşundan yetkili firmalar sadece Kombi Montajını yapabilirler. Gaz dağıtım firmasından onay alındıktan sonra Kombi servisleri cihazların ilk çalıştırması, devreye alınması ve garantisinin başlangıcı işlemini yaparlar.

Kombi Montajı Neden Ücretlidir ?

Kombilerde montaj hizmeti şu sebeplerden dolayı ücretlidir ; Birincisi kombinin kalorifer tesisatı ve doğalgaz tesisatı bağlantısı için malzemeler kullanılır bunun bir bedeli vardır. İkinci olarak montajı yapan işçinin ücreti vardır. Malzeme ve işçilik işleminin toplam bedeli kombi montajı fiyatını belirler. Bu bedel kombi fabrikaları tarafından karşılanmamaktadır. Bu sebepten montaj ücretlidir. Bazı firmalar kombi montajı ücretsiz şeklinde pazarlama yapabilmektedir. Buradaki durum pazarlama stratejisinden başka bir şey değildir. Kombi fiyatının içerisine kombi montajı bedeli de eklenerek fiyat verilmektedir.

Yoğuşmalı Kombi Montajı Farkı Nedir ?

Yoğuşmalı kombilerde montaj işleminde bir kaç farklılık söz konusudur. Bunlar yoğuşma gideri ve baca eğimidir.

Yoğuşma Gideri

Yoğuşmalı kombiler kombinin altından damla damla klima suyu gibi su akar bu sıvı asitiktir ve kapalı bir gidere bağlamak gerekir. Kombi mutfakta ise mutfağın lavobasuna bağlanabilir. Kombi balkonda ise balkonun gider süzgecine bağlanabilir.

Yoğuşmalı Kombi Bacası

Yoğuşmalı Kombiler baca eğimi yukarı doğru %3 meyilli yapılması gerekir. Önceki hermetik kombilerde hafif aşağıya meyilli yapılmakta idi. Özellikle kombi değişimi işlemlerinde eski hermetik kombi sökülüp yeni yoğuşmalı kombi montajı yapıldığında baca meyiline dikkat etmek gerekir.

Yoğuşmalı Kombi montajı nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler verdiğimiz videomuz aşağıdaki gibidir. Bir çk püf noktayı örnek videolarla anlattık umarız faydalı olur.