Kombi Seçimi

Kombi Seçimi

Kombi seçimi, doğalgaz tesisatı işlemlerinde önemli bir yer tutar. Çünkü seçilen kombiyi yıllarca kullanmak gerekecek. Bu sebepten kombi seçimi yapılırken çok iyi düşünülmeli bütçenize göre, evinize göre, konforunuza göre en iyi kombi tercihi yapılmalıdır.

Kombi Gücü Seçimi

Kombi gücü belirlenirken evin metrekaresi, evin kat sayısı (Tek kat, dubleks veya tribleks) ,  kalorifer tesisatının yapılış şekli ( petekli tesisat, yerden ısıtma tesisatı) , kullanılan radyatör miktarı (metrajı) ve evin sıcak su ihtiyacı ( tek banyo, iki banyo) gibi durumlara göre seçim yapılmalıdır. Kombi gücü yanlış seçilmesi durumunda ısınamama, sıcak suyun yeterli gelmemesi veya doğalgaz faturalarının çok yüksek gelmesi gibi sorunlarla karşılaşılabilir.

Kombi Markasına Göre Seçim

Kombi markaları kombi gücü ve performansı olarak çeşitli seçenekler sunabilmektedir. Bazı markalarda çok çeşitli seçenekler vardır bazılarında ise sınırlı seçenek vardır. veya bazı markaların bazı güçlü kombileri çok yüksek fiyatlı olabilmekte.

örneğin; x marka 24kw güçlü kombisi 4000tl iken 28kw kombisini 6500tl den satabilmekte.

y kombi markası 24kw güçlü kombisi 4200tl iken 28kw kombisi 4500tl den satabilmektedir.

burada 28 kw kombi gücü x markasında kombi fiyatı oldukça pahalı yani 28 kw güç kullanılacaksa x markası tercih edilmesi çokta uygun olmayabilir.

Bu sebepten ilk önce sizin evinize uygun kombi gücünü tespit edip sonrada hangi markalarda bu güç seçeneği var belirlemek ve fiyatları kıyaslamak doğru bir analiz olacaktır.

Kombi Boyutlarına Göre Seçim

Kombi montajı yapılacak yerde fazla alanımız yoksa kombi boyutları da kombi seçerken önemli olabilir. Bazı markaların kombi boyutları oldukça küçük bazı kombi markalarında ise büyük olabilmektedir. Kombinin yerine göre seçim yapmak doğru olacaktır. Aksi takdirde kombinin montajı ile ilgili sorunlar yaşanabilir.

Kombi seçim ile ilgili bize ulaşın teknik personelimiz size yardımcı olsun.

Kombi Seçimi

Kombi Seçimi” hakkında 30 yorum

 1. 1+1 daire 60 m2. 2 petek var 2 şer metre Öncelikle hangi kombiyi almalıyım? Proje çizimi, mühendislik, ve kombi toplam maliyeti ne kadar olur?

 2. İyi günler net 125 ile 135 Metre kare arasında en üst kat Güney batı cephe ve 7.5 Petek boyuna sahip evim için kombi tercihi alabilir miyim? Doğuanadoluda yaşıyorum ve malum kış koşulları -20 ile -40 hava sıcaklığını aylarca yaşıyoruz. Vaillant püre 236/7-2 ile Vaillant püre 286/7-2 den hangisini veya başkaca hangi kombiyi önerirsiniz teşekkürler

 3. Evim 140 metrekare yalıtım yapacağız. Baymak lambert marka almayı düşünüyoruz veya baymak marka sizin önereceginiz modeli ve hangi özelliktekini önerirsiniz.Teşekkür ve saygılar

 4. 7 katlı bir binanın en üst katında oturuyorum binanın dış çephe yalıtımı zayıf
  Dairem 140 metre petekler 10 metre
  Kaç kw lık kombi önerebilirsiniz

 5. 140 metrekare net olan dubleks dairemin her katına ayrı ayrı kombi bağlanması gerekiyor kaclik ve hangi marka kombi tavsiye edersiniz

 6. Hocam saygılar,

  Kaç gündür beni perişan eden bir kaç sorum var. Tek tapu üzerinde altlı üstlü iki daire aldım. Üst kat 1+0 alt kat 1+1 toplam m2 55-70 arası…

  İki daire için farklı kombi alıp farklı projelerle bağımsız ısınma sağlamak istiyordum. Maliyet düşürmek için yoğuşmasız kombi baktım(ikinci el) fakat bir kişi bina sıfır olduğu için gazın bağlanmayacağını söyledi ? Kombiler yoğuşmasız diye .. bu doğru mu ?

  Diğer konu ise tek bir kombi ile altlı üstlü olan bu iki daireyi ısıtabilir miyim ? Ve sıcak suyu sorunu olmadan kullanabilir miyim ?

  Tek kombi olursa sıfır alıcam hangisini önerirsiniz ? (Yerden ısıtmalı )

  Çok teşekkür ederim

 7. Yeni evimiz için 6+1 net 200m2alanı üst katta banyo var petekler 1,20cm toplam 12petek var hangi marka kombi kw önerirsiniz çok teşekkürler iyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir