10 Ocak 2022

Kombi Değişimi Nasıl Yapılır?

ile admin

Kombi Değişimi

Kombiniz mi bozuldu ? Kombinizi mi Yenileyeceksiniz ? Çok Uygun Kombi Değişim ve Montaj FiyatlarıHer Marka Yoğuşmalı Kombi – İGDAŞ Yetkili Firma – Kapıda Ödeme – Profesyonel & Güvenilir Hizmet .

Bizden Fiyat Almadan Karar Vermeyin !

Kombi Değişimi Nasıl Yapılır ? 

Kombi Değişimi Fiyatları, kombinin bulunduğu yere göre değişkenlik gösterebilir. Kombi yenileme işlemlerinde net fiyat verilebilmesi için;  yerinde keşif yapmak gerekir veya kombinin bulunduğu yer ile ilgili bir kaç fotoğraf veya kısa video gönderilmesi yeterli olur. Bu şekilde süreç hızlandırılarak kombinin değiştirilmesi ve devreye alınma süresi kısaltılmış olur. Whatsapp hattımıza eski kombinin yerinin görüntülerini gönderirseniz size özel fiyat verebiliriz.

WhatsApp : 0549 720 47 52 

İletişim Hattı: 0212 535 00 53

Kombi Değişimi & Yenileme İşlemleri 

Kombi Değişim ve yenileme işlemleri iki farklı şekilde olabilmektedir. Eski kombi hermetik ve bacalı olması durumuna göre farklı işlemlerle yoğuşmalı kombi değişimleri yapılabilmektedir.

1. Hermetik Kombi’ den Yoğuşmalı Kombiye Geçiş

( Mevcut Kombi bacası açık havaya açılan tipte ise )

Yoğuşmalı kombiye geçiş yapılabilmesi için öncelikle İgdaş Kombi Değisimi Onay belgesinin alınması gerekir. Onay Belgesi İgdaş Yetkili Firmalar tarafından alınmaktadır. Müşterinin doğalgaz faturası , tesisat numarası veya adres bilgisi ile İgdaşa yetkili firmalar tarafından başvuru yapılabilmektedir. İgdaş proje bölümündeki mühendislerin yoğunluğuna göre 1 gün içinde onay belgesi verilebilmektedir.

Yoğuşmalı Kombilerde hermetik kombilerden farklı olarak Yoğuşma gider hattının yapılması ve baca eğiminin yukarı doğru yapılması gerekir. Yoğuşma Gider Hattı mutlaka kapalı bir gidere verilmelidir, Kombi balkonda ise Balkon giderine veya balkon süzgecine bağlanabilir. Kombi mutfakta ise ; Mutfak lavabo giderine, bulaşık makinesi giderine bağlanabilir. Dış çephe yakınında yağmur pimaşı, yağmur gideri varsa buralara da bağlanabilir. Yoğuşma gideri yapımında bir diğer önemli hususta gider hattının aşağıya doğru meyilli olması gerekir. Gider hattı aşağıda iniş çıkış yapılmamalıdır. Çünkü bu şekilde yoğuşan sıvı gidere gidemez ve kombi içine dolar kombiyi arızaya geçirir ve bozulmasına kadar yol açabilir. Aşağıdaki videomuzda bilgi vermeye çalıştık.

Kombi Yenileme Videosu

Kombi yenileme , eski kombinin değiştirilip yerine yeni kombi takılması işlemidir. Eski kombi sökülüp demontaj edilip yeni kombi montajının yapılması işlemlerini uygulamalı olarak videomuzda anlattık. Kombi Değişim nasıl yapılır ? yoğuşma gideri nasıl bağlanır ? bu soruların da cevaplarını verdik.

2.  Bacalı Kombiden Yoğuşmalı Kombiye Geçiş;

(Kombinin bacası; soba bacası gibi evin bacasına bağlanan tipte ise)

Kombinin değiştirilip Yoğuşmalı kombiye geçiş yapılabilmesi için öncelikle İgdaşa Doğalgaz tadilat Projesinin çizilmesi gerekir.  Doğalgaz proje onayı yapıldıktan sonra yapılan projeye göre doğalgaz tadilatı, kalorifer tesisatı ve sıcak-soğuk su tadilatı yapılır. Kombi yeri kaydırılır veya müsaitlik var ise Eski kombi yerine Yeni kombinin montajı yapılır. İgdaştan randevu talep edilir. İgdaş tarafından yapılan tadilat ve kombi montajı işlemleri kontrol edilip eğer sorun yok ise İgdaş Uygunluk Belgesi müşterimize verilir. Bu işlemlere başlamadan önce, yani Bacalı kombiden Yoğuşmalı Kombiye geçiş işlemlerinde mutlaka dairede keşif yapılmadır. Kombi montajı yapılacak yerinin uygunluğu tespit edilmeli, kombi yeri kaydırılacak ise buna göre fiyatlandırma yapılmalıdır.

Kombi Montajı

Firmamız İgdaş Yetkilidir Yetki Numaramız 7004340 tır . Kombi montajı ve Doğalgaz Tadilat işlemlerinde yetkilidir. Kısa sürede Kombi Değişim Onayı, Doğalgaz Proje Onayı işlemlerinizi yapabiliriz. Bir çok markanın bayiliğini yapan firmamız İstediğiniz marka kombiye göre uygulama yapabilir.

Kombi değişim işlemlerinde bizden fiyat almadan karar vermeyin !

WhatsApp : 0549 720 47 52 

İletişim Hattı: 0212 535 00 53