Bacalı Kombiden Yoğuşmalı Hermetik Kombiye Geçiş

Bacalı Kombiden Yoğuşmalı Hermetik Kombiye Geçiş işlemleri ;

Bacalı Kombi iptal edilip hermetik kombi veya yoğuşmalı kombiye geçmek aslında o kadarda büyük tadilat gerektirmeyen bir işlemdir. Bacalı kombinin aynı yerine hermetik kombi veya yoğuşmalı kombi montaj edilebiliyorsa zaten hiç tadilat yapmadan sadece igdaşa yeni tadilat projesi yapılarak işlem halledilir. Eğer kombinin yeri değiştirilecekse çoğunlukla mutfak veya balkon tarafında bir yer seçilir  çünkü hermetik ve yoğuşmalı kombiler,  bacası açık havaya açılan bir yerde olmalıdır. öncelikli olarak kombi yeri seçimi su hatlarına yakın bir yer olmalıdır.  yani banyo veya mutfak lavabosuna yakın bir yer seçilirse sıcak su almanız hızlı olacaktır buda size hem su tasarrufu sağlar hemde doğalgaz tasarrufu sağlayacaktır. Kombi kalorifer hattı da yeni seçilen kombi yerine en yakın petekten alınır bu şeklide kalorifer ve su hattı çözülmüş olur.

Kombi Yeri değişmesi gerekiyorsa ;

bacalı kombiDiğer işlemde doğalgaz tesisatında tadilat yapılması işlemidir. Doğalgaz tesisatı hermetik  yoğuşmalı kombinin yeni montaj edileceği yere kadar getirilerek işlem tamamlanmış olunur.  Ortalama tadilat işlemi yarım gün maksimum 1 günde işleminiz tamamlanır. Doğalgaz proje onayı ve yeni kombinin devreye alınması işlemi ise şu şekilde yapılır; eski bacalı kombiniz çalışıyor ise Kombi Dükkanı firmamız ilk etapta tadilat işlemi yapılmadan yoğuşmalı hermetik kombiye göre doğalgaz projesini çizer. Bu projeyi İGDAŞ a gönderip projenin onayını aldıktan sonra igdaştan gaz açılımı ile ilgili randevu istenir (örneğin igdaş bize çarşamba gününe randevu verdi ise biz tadilat işlemi için evinize salı günü geliriz işleminizi bitiririz. ) randevu tarihinden bir gün öncesinde tadilat işleminiz yapılır ertesi gün igdaş kontrol işlemlerini yaptıktan sonra gaz açılımı gerçekleştirilir. kombi servisi çağrılır ve gelen kombi servisine igdaştan alınan onay belgesi gösterilerek kombinin çalıştırılması ve kombi garanti süreci başlatılır.

Müşterimizin igdaş ile ilgi hiç bir işleme karışmadan tüm süreci Kombi Dükkanı firmamız takip ederek gaz açılımını gerçekleştirir. en çok bacalı kombi kullanılan semtler Fatih, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Bakırköy, Bahçelievler, şişli, kağıthane yani doğalgazın ilk geldiği bölgelerde bacalı kombiler kullanılmaktadır. Özellikle günümüzde bacadan zehirlenmelerin olduğunu sık sık duymaya başladık . bacalı kombiler için gerekli oksijeni ortamdan almaktadır bacalı cihazlarda özellikle baca kontrollerini düzenli şekilde yaptırmak çok önemli ayrıca bacalı kombilerin bulunduğu ortamların havandırılması çok önemlidir.

kombidukkani-com-logo-son21-300x86Artık Bacalı kombiden yoğuşmalı hermetik kombiye geçiş yapmak oldukça kolay çok kısa sürede profesyonel bir şekilde bu işlemleri yapan firmamız size çok çeşitli ödeme kolaylıkları  da sunmaktadır. Kombi montajı , doğalgaz projesi, kombi değişimi Sizin bütçenize göre ödeme kolaylıkları ile işleminizi yapıyoruz. (0212) 535 00 53 & 535 00 63 nolu telden veya http://www.istanbuldogalgaztesisati.com/ucretsiz-kesif/ ücretsiz keşif formumuzu doldurarak bize ulaşabilirsiniz .

Bacalı Kombiden Yoğuşmalı Hermetik Kombiye Geçiş” hakkında 4 yorum

 1. Merhaba, mevcut evimiz 20 yıllık bir apartman dairesi. Bacalı sistem bir kombi. Arızalandığı için artık yenilemeye karar verdik. Ancak İgdaş ile ilgili ” artık bacalı sistemi olan kombilerin yeni aboneliklerine izin verilmeyecek diye bir haber okudum.” Bizim de kiracının ileride değişmesi durumu olabilir. Dolayısıyla abonelik değişeceği için bir sorun yaşamamak adına en ekonomik ve kalıcı olarak nasıl çözebiliriz?

  • Merhaba
   Bacalı kombiniz varsa mevcutta bu kombiyi değiştirip Bacalı kombi kullanmak istiyorsanız çelik baca yaptırılması gerekir ve akredite kuruluşlardan baca onayı almak gerekir buda oldukça maliyetlidir. bu kombiyi hermetik kombi veya yoğuşmalı kombi ile değiştirmeniz en sağlıklı ve kalıcı bir çözüm olacaktır.
   İstanbul içi ücretsiz keşif hizmetimiz var .
   Çok kolay bir şekilde bacalıdan hermetik kombiye geçiş işlemleri ile ilgili yapıyoruz…
   Saygılarımızla

 2. Merhaba ,Toki konutlarinda ısıtma sistemi merkezi, sıcak su için ise her dairede hermetik kombi kulkaniliyor.ben hermetik kkmbi yerine normal kombi kullanabilirmiyim teşekkürler

  • merhabalar
   merkezi ısıtma sistemlerinde hermetik şofben kullanılması gerekir. Merkezi sistemlerde Kombi kullanmak doğalgaz hesaplamalarında sorun teşkil edeceğinden yasaktır kullanamazsınız

   saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir