Kombi Seçimi

Kombi Seçimi Nasıl Yapılmalı ? 

Kombi seçimi, doğalgaz tesisatı işlemlerinde önemli bir yer tutar. Çünkü seçilen kombiyi yıllarca kullanmak gerekecek. Bu sebepten kombi seçimi yapılırken çok iyi düşünülmeli bütçenize göre, evinize göre, konforunuza göre en iyi kombi tercihi yapılmalıdır.

Kombi Gücü Seçimi

Kombi gücü belirlenirken evin metrekaresi, evin kat sayısı (Tek kat, dubleks veya tribleks) ,  kalorifer tesisatının yapılış şekli ( petekli tesisat, yerden ısıtma tesisatı) , kullanılan radyatör miktarı (metrajı) ve evin sıcak su ihtiyacı ( tek banyo, iki banyo) gibi durumlara göre seçim yapılmalıdır. Kombi gücü yanlış seçilmesi durumunda ısınamama, sıcak suyun yeterli gelmemesi veya doğalgaz faturalarının çok yüksek gelmesi gibi sorunlarla karşılaşılabilir.

Kombi Markasına Göre Seçim

Kombi markaları kombi gücü ve performansı olarak çeşitli seçenekler sunabilmektedir. Bazı markalarda çok çeşitli seçenekler vardır bazılarında ise sınırlı seçenek vardır. veya bazı markaların bazı güçlü kombileri çok yüksek fiyatlı olabilmekte.

örneğin; Xmarka 24kw güçlü kombisi 4000tl iken 28kw kombisini 6500tl den satabilmekte.

Y kombi markası 24kw güçlü kombisi 4200tl iken 28kw kombisi 4500tl den satabilmektedir.

burada 28 kw kombi gücü X markasında kombi fiyatı oldukça pahalı yani 28 kw güç kullanılacaksa Y markası tercih edilmesi daha uygun olacaktır.

Bu sebepten ilk önce sizin evinize uygun kombi gücünü tespit edip sonrada hangi markalarda bu güç seçeneği var belirlemek ve fiyatları kıyaslamak doğru bir analiz olacaktır.

Kombi Boyutlarına Göre Kombi Seçimi Nasıl Yapılır?

Kombi montajı yapılacak yerde fazla alanımız yoksa kombi boyutları da kombi seçerken önemli olabilir. Bazı markaların kombi boyutları oldukça küçük bazı kombi markalarında ise büyük olabilmektedir. Kombinin yerine göre seçim yapmak doğru olacaktır. Aksi takdirde kombinin montajı ile ilgili sorunlar yaşanabilir.

Kombi seçim ile ilgili bize ulaşın teknik personelimiz size yardımcı olsun.

mail:  info@kombidukkani.com

Tam Yoğuşmalı Ve Yarı Yoğuşmalı Kombi arasında ne gibi farklar var ? bununla ilgili videomuzu aşağıda seyredebilirsiniz.

Kombi Seçimi

Bu yazı Doğalgaz Tesisatı Yazılar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kombi Seçimi için 30 cevap

 1. Yusuf ali der ki:

  Merhaba 140 m2 evim var üst kat 10 metre petek var vaillantın hangi kombisini önerirsiniz

 2. Rıdvan der ki:

  1+1 daire 60 m2. 2 petek var 2 şer metre Öncelikle hangi kombiyi almalıyım? Proje çizimi, mühendislik, ve kombi toplam maliyeti ne kadar olur?

 3. Melik der ki:

  İyi günler net 125 ile 135 Metre kare arasında en üst kat Güney batı cephe ve 7.5 Petek boyuna sahip evim için kombi tercihi alabilir miyim? Doğuanadoluda yaşıyorum ve malum kış koşulları -20 ile -40 hava sıcaklığını aylarca yaşıyoruz. Vaillant püre 236/7-2 ile Vaillant püre 286/7-2 den hangisini veya başkaca hangi kombiyi önerirsiniz teşekkürler

 4. Fevzi Özdemir der ki:

  Evim 140 metrekare yalıtım yapacağız. Baymak lambert marka almayı düşünüyoruz veya baymak marka sizin önereceginiz modeli ve hangi özelliktekini önerirsiniz.Teşekkür ve saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir